fbpx

Зонското паркирање на „Градски паркинг“ од недела со зимско работно време

Промена се врши и на работното време на јавните паркиралишта Нова Македонија, Народен Фронт и АМСМ, каде услугата паркирање ќе биде овозможена 24/7

-

Од недела, 1 октомври, јавното претпријатие „Градски паркинг“ – Скопје ќе започне со зимско сметање на работното време на јавните површини наменети за паркирање (зонско) со кои стопанисува.

Согласно промените, работното време во зоните А, Б и Ц ќе биде од понеделник до петок од 7 до 21 часот, а во сабота од 7 до 14 часот.

На јавната површина наменета за паркирање зона Д, пак, работното време останува исто, односно од понеделник до сабота од 7 до 23 часот.

Од претпријатието информираа дека од недела се врши промена и на работното време на јавните паркиралишта Нова Македонија, Народен Фронт и АМСМ, каде услугата паркирање ќе биде овозможена 24/7.

„Градски паркинг“ апелира корисниците да бидат внимателни и наплатата за паркинг услугата да ја извршат навремено и уредно, во согласност со работното време на паркиралиштата.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Синдикатите на пет универзитети најавија протест заради непотпишување на колективниот договор

Вработените на пет универзитети најавија протест за утре како израз на незадоволство што со нив не е потпишан колективен договор. Синдикатите на Универзитетот во Тетово, „Гоце Делчев“ од Штип,...