fbpx

За викендот привремен режим на сообраќај на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

-

Градот Скопје ги известува учесниците во сообраќајот дека во текот на викендот, 15 и 16 ноември 2014 година, поради изведување градежни активности, во период од 7 до 19 часот, на дел од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов, сообраќајот ќе се одвива во согласност со привремено воведениот режим.

Привремен сообраќаен режим ќе биде воспоставен на булеварот на потегот од крстосницата со булевар 8 Септември до крстосницата со улица Московска.

Од Град Скопје апелираат сите учесници во сообраќајот да се придржуваат на привремено поставениот режим на сообраќај.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Уставниот суд поведе постапка за уставноста на измените на Законот за облигациони односи

Уставниот суд денеска одлучи да поведе постапка за член 2 и член 4 од Законот за изменување и дополнување на Законот за облигационите односи. Изгласано е времено запирање од...