fbpx

Вицепремиерот Бесими на работна средба во Австрија

-

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Фатмир Бесими, престојува во работна посета на Република Австрија, каде што се сретна со министерот за Европа, интеграција и за надворешни работи, Себастијан Курц.

– Поддршката од страна на Австрија е од суштинско значење за Македонија, истата e зајакната и со донесувањето на Акцискиот план Австрија – Македонија, во текот на Вашата посета на земјата во февруари – истакнал Бесими.

На средбата, како што соопштија од Секретаријатот за европски прашања, се разговарало и за евроинтегративниот процес на земјата.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Камерите кои треба да ловат сообраќајни прекршоци не се во функција

Камерите кои се поставуваат на скопските сообраќајници, а кои се дел од проектот „Безбеден град“ сè уште не се во функција. Објавата што ја анализираме манипулира и непотребно крева...