fbpx

Тројца убиени при пукање во Ерусалим утрово

Израелските власти велат дека двајцата напаѓачи биле убиени од полицијата и еден вооружен цивил

-

Три лица утрово биле убиени во Ерусалим при вооружен напад, пренесува Би-би-си. Израелските власти велат дека двајцата напаѓачи биле убиени од полицијата и еден вооружен цивил.

Напаѓачите, наводно, пукале на автобуска станица за време на утринските гужви.

Службата за брза помош соопштува дека најмалку шест лица се повредени, а некои од нив се во критична состојба.

ИзворBBc

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Агресивен пензионер е снимен во итната служба на Неапол, а не на вакцинален пункт

Видеото од објавата што ја рецензираме не е од центар за вакцинација туку од итната помош во Неапол. Како што информираат проверувачите на факти на на Factcheck.vlaanderen, самата болница...