fbpx
Таг: водени спортови

таг: водени спортови

Битиќи најави нови 500 работни места за граѓаните од Пелагонискиот регион

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, ја посети компанијата Бреинчајлд Продукција која произведува спортска опрема наменета за водени спортови со ветер или поточно опрема која се користи за сурфање на водени површини. Тој рече дека компанијата планира инвестиција од 11,5 милиони евра, која ќе отвори 275 нови работи места во наредните пет години, а со проектирана цел...

ЦУК: Спасен овчар и стотина негови овци, биле заглавени на остров на надојдената Црна Река

Центарот за управување со кризи соопшти дека е спасен овчар кој, заедно со неговите овци, ненадејно се нашол на речен остров, откако реката Црна надошла. „На Единствениот број за итни...