fbpx
Таг: Партение Зографски

таг: Партение Зографски

Глувите и наглувите ученици од „Партение Зографски“ можат безбедно да стасаат на училиште

Глувите и наглувите ученици од училиштето „Партенија Зографски“ од општина Гази Баба конечно можат безбедно да стигнат во училиште, откако булеварот „Александар Македонски“ доби семафори, а претходно на делот со фреквентната улица „Благоја Стефковски“ беа поставени лежечки полицајци, знаци и вибрациски ленти за намалување на брзината, соопшти Младинскиот образовен форум. „Ова е резултат на барањата на глувите и наглувите ученици...

Граѓаните донирале над 162.000 евра за настраданите во Турција и Сирија

Македонскиот народ собра речиси 10 милиони денари (162.100 евра) помош за настраданите во земјотресите во Турција и Сирија, соопшти денеска Црвениот крст на С. Македонија. Според Генералниот секретар на...