fbpx
Таг: евакуиран

таг: евакуиран

Евакуиран аеродром кај Стокхолм поради сомнителни траги од експлозив

Делови од шведскиот аеродром „Скавста“, кој се наоѓа во близина на главниот град Стокхолм, утрово биле евакуирани откако при безбедносна контрола на една патна торба бил пронајден сомнителен прав, кој е можно да е од експлозив, јавуваат светските медиуми. Според информациите, евакуирани биле излезните терминали и делот каде што се предава багажот. Кон аеродромот, кој се наоѓа на околу 100 километри...

Деновите од изборите ќе се одработат, учениците подолго ќе престојуваат во училиште

Министерството за образование и наука информира дека наставата од деновите на гласање - 24 април и 8 мај, како и од 30 ноември кога беше организиран Самитот на ОБСЕ...