fbpx

Свечена академија по повод 11 Октомври

-

Во Македонскиот народен театар денеска ќе се одржи свечена академија по повод 11 Октомври – Денот на народното востание. Настанот е под покровителство на претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски.

На академијата се поканети државниот врв и дипломатскиот кор во Македонија, министри, пратеници во Собранието, како и претставници од сите сфери на политичкиот, културниот, научниот и од економскиот живот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

На вебинар за „сајбер чистка“ ќе дознаете како да се брише „дигиталната прашина“

Живееме во време кога да се одржува сајбер хигиена е исто како да се одржува лична хигиена. Taa мора редовно да се одржува, а веќе кога ќе премине во...