fbpx

Ziadin Sela zgjidhet kryetar i ri i PDSH-së

-

Në Tetove nën pranin e shumë pjesëmarrësve Lëvizja për reforma e Ziadin Selës mbajti kongresin e partisë.

Me 617 pro, 1 kundër, 7 përmbajtur delegatët në Kongresin e lëvizjes për reforma me vota të fshehta zgjodhi Ziadin Selën për kryetar të PDSH-së. Sela nuk pati kundërkandidat.

Që në fillim kongresin e përshëndeti kryetari i PPD dhe ai RDK – së, Vesel Memedi.

Veseli uroi punë të mbarë Kongresit dhe i premtoi lëvizjes së Selës bashkëpunim të plotë.

Kongresi zhvillohet nën emblemën e PDSH-së dhe nën idealet e Arbër Xhaferit.

Arben Taravari tha se PDSH është partia jonë e parë e themeluar nga Arbër Xhaferi dhe ajo nuk mund të bëhet pronë private. Ai tha se numërojnë mbi 22 mijë anëtarë dhe dita ditës rritet anëtarësia.

Kongresi aprovoi miratimin e statusit te ri te PDSH-së. Risi e statutit konsiderohet se është zgjidhja liderit të nominuar me mundësi rizgjidhje edhe për një mandat.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.