fbpx

Zaev vetëm me Bejlin dhe Oravin

-

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka mbetur i vetëm me ambasadorin amerikan, Xhes Bejli dhe atë të BE-së, Aivo Orav pasi liderët tjerë lëshuan sallën e takimit. Menduh Thaçi dhe Ali Ahmeti janë në tryezë të përbashkët me ministrin e jashtëm Nikolla Poposki, më vonë iu është bashkëngjitur edhe kryeministri Gruevski. Nuk ka të dhëna zyrtare pse Zaev ka qëndruar i vetëm me ambasadorët të cilët nisën këtë takim. Burime nga VMRO DPMNE bëjnë brifing se tani për tani nuk ka avancim në bisedimet dhe se të gjithë qëndrojnë në pozitat e tyre fillestare.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.