fbpx
Tag: MenduhThaçi

tag: MenduhThaçi

Takimi i liderëve përfundoi pa marrëveshje përfundimtare

Të gjitha partitë kanë qëndruar në qëndrimet e tyre. Liderët e LSDM, VMRO DPMNE, BDI dhe PDSH, Zoran Zaev, Nikolla Gruevski, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi të hënën do të takohen sërish ndërsa deri atëherë do të punohet rreth kornizës së marrëveshjes. Ambasadorët e SHBA-së dhe BE-së, Xhes Bejli dhe Aivo Orav lëshuan takimin pa u prononcuar. “Sot treguam se jemi për...

Zaev vetëm me Bejlin dhe Oravin

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka mbetur i vetëm me ambasadorin amerikan, Xhes Bejli dhe atë të BE-së, Aivo Orav pasi liderët tjerë lëshuan sallën e takimit. Menduh Thaçi dhe Ali Ahmeti janë në tryezë të përbashkët me ministrin e jashtëm Nikolla Poposki, më vonë iu është bashkëngjitur edhe kryeministri Gruevski. Nuk ka të dhëna zyrtare pse Zaev ka...