fbpx

Nuk ka marrëveshje- bisedimet vazhdojnë nesër

-

Pa marrëveshje ka përfunduar sesioni maraton i bisedimeve që i zhvilluan grupet e punës me ambasadorët Xhes Bejli dhe Aivo Orav për reformat në media dhe pastrimin e listës së zgjedhësve.

Ambasadori i SHBA-së, Bejli tha se nuk është i zhgënjyer sepse ndonjëherë që të arrihet marrëveshje nevojitet kohë më e gjatë.

“Kishim debat konstruktiv prej pesë orëve dhe mbaruam punë të mirë. S’mund të njoftoj nëse është arritur marrëveshje, por mund të them se do të vazhdojmë me bisedime. Nuk jam i zhgënjyer sepse ndonjëherë që të arrihet marrëveshje nevojitet kohë më e gjatë”- tha Bejli.

Përfaqësuesit e partive politike sot dhanë edhe deklarata dhe vlerësime për bisedimet që vazhdojnë nesër.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.