fbpx

VMRO DPMNE: Do të vazhdojmë me bashkëpunimin me ambasadorët-miq të Maqedonisë

-

VMRO DPMNE përmes njoftimit porosit se nuk është kundër ambasadorëve, “por parimisht reagon kur disa ambasadorë do t’i tejkalojnë autorizimet e tyre dhe veprojnë si ndërrim për deputetë dhe qeverinë e zgjedhur nga qytetarët”.

“Intelektualët e vet-shpallur kujdestar dhe mercenarë të Sorosit nuk duhet të kenë frikë, VMRO DPMNE nuk është kundër ambasadorëve, por parimisht reagon kur disa ambasadorë do t’i tejkalojnë autorizimet e tyre dhe veprojnë si ndërrim për deputetë dhe qeverinë e zgjedhur nga qytetarët”, thonë nga kjo parti, duke porositur se janë “zëri i 455.500 qytetarëve”.

Kjo parti porosit se synimi i saj ngelin anëtarësimi në BE, NATO dhe respektimin e Deklaratës për partneritet strategjik me SHBA-në në vitin 2008.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.