fbpx

Vendimi i parë i trupit ad- hok për mediat: Gjobë për TVM-në për shkak të emetimit të reklamave qeveritare

-

Trupi ad- hok për ndjekjen e mediave në periudhën parazgjedhore mori vendimin e tij të parë gjegjësisht dorëzoi propozim për shqiptimin e gjobës kundërvajtëse për servisin e parë programor të TVM-së për shkak të emetimit të reklamës qeveritare.

“Agjencia për shërbime mediatike audio dhe audio/ vizuale, pas propozimit të dorëzuar nga Komisioni ad- hok dorëzoi kërkesë për fillimin e procedurës kundërvajtëse ku gjykata do të shqiptoj sanksion kundërvajtës- paralajmërim ndaj servisit të parë të programit televizivi të TVM-së. Shkelja ka të bëjë me atë se TVM1, në periudhën prej 2 deri 5 shtator 2016 në kundërshtim me nenin 75-d paragrafi 4 e Kodin zgjedhor, ka emetuar reklama të financuara nga buxheti i RM-së” thuhet në njoftim.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.