fbpx
Tag: Makinë

tag: makinë

Kryetari i Manastirit Taleski blen makinë të re zyrtar

Kryetari i komunës së Manastirit, Vladimir Taleski është pajisur me makinë të re nga buxheti i komunës. Vetëm disa muaj para fundit të mandatit të tretë, Taleski makinën zyrtare “Citroen C4” e ndërroi me “Peugeot 508”, por nuk ka të dhëna precize se sa ka shpenzuar për këtë makinë. Këshilltari i PLD-së, Valentin Gruevski të premten nga foltorja akuzoi se...

Dime Spasov si fantazmë në ministri: Disa e shohin e disa jo

Punonjësit e Ministrisë së punës dhe politikës sociale pohojnë se Dime Spasov nuk vjen në vendin e tij të punës ndërsa nuk e kanë vërejtur as makinën e tij nga dita kur u shkaktua aksidenti në trafik (28 tetor 2016) Por, Marjan Ginevski, zëdhënësi i Spasovit, pohon se kjo nuk është e vërtetë. Në pyetjen e “Meta” nëse zv- ministri...

Të shtëna kriminalo- politike dhe ndjekje në “Partizanska”

Një person 46 vjeç nga Shkup, para mesnatës, është qëlluar në të shtënat në bulevardin “Partizanski Odredi”. Sipas informacioneve të para, bëhet fjalë për Daniel T i cili pas incidentit është dërguar në Klinikën për anesteziologji, reanimacion dhe shërim intensiv, ku edhe është operuar. Para të shtënave ka pasur ndjekje me makina, që ka filluar nga pompa e benzinës “Makpetrol”...

 Një person bie në komë pas përplasjes mes BMW-së dhe motoçikletës në Kisela Vodë

Mbrëmë, 40 minuta pas mesnatës, në bulevardin “Boris Trajkovski” në lagjen Kisela Vodë, ka ndodhur një aksident trafiku mes një makine BMW dhe motoçikletës ku vozitësi 22 vjeçar i motoçikletës ka marrë lëndime të rënda. Djaloshi me lëndime të rënda trupore me automjetin e ndihmës së shpejtë është dërguar në Spitalin kirurgjik të qytetit “Naum Ohridski”. Siç njoftojnë nga MPB,...

Në dy makina janë gjetur 17 emigrantë

Dje disa policë nga stacioni policor Negotinë kanë ndaluar makinë "Matiz" me targa të Velesit, ku përveç vozitësit M.GJ (32) janë gjetur edhe pesë emigrantë të cilët më pas i kanë transferuar në Qendrën e pranimit në Shkup. Në rast tjetër, në autostradën në afërsi të f. Smokvicë, policia ka ndaluar makinë "Reno" me targa të Shkupit, ku janë gjetur...

MPB: Lëndohen 18 polic në përleshjen me emigrantët në kufirin me Greqinë

Në përleshjen e sotme mes emigrantëve dhe pjesëtarëve të sigurisë në kufirin me Greqinë, janë lënduar 18 nëpunës policor, prej të cilëve dy kanë lëndime më serioze në kokë, njoftoi sot MPB. Incidenti ka ndodhur më orën 13.30 në pikën kufitare te kuota 59 ku pjesëtarët e ARM-së sot filluan të vendosin gardhin me tel. Gjendja sipas MPB-së për momentin është...

Rreth 4000 makina të reja të shitura në tregun e vendit këtë vit

Shitjen e makinave të reja në tregun maqedonas, njohësit e gjendjes e vlerësojë si të ulët stabile. Ndaj uljes së shitjes së makinave të reja, ndikon edhe importi i makinave të vjetra që vazhdimisht rritet. “Vitin do ta mbyllim me rreth 4000 makina të shitura nga të gjithë shpërndarësit ndërsa në nivel të “Porshe Maqedoni” shitja do të jetë prej 1500...

Në Strugë një person me makinën e tij mbytetnë Drinin e Zi

Një burrë moshës rreth 50 vjet u mbyt gjatë një rënie me makinë në lumin e Drinit të Zi në Strugë. Aksidenti ndodhi dje pasdite rreth orës 18 e 30 minuta. Sipas dëshmisë së banorëve për arsye të panjohura tani i ndjeri Nexho Memeshoski, i cili jetonte në vendbanimin e romëve në hyrje të Strugës, duke u kthyer mbrapsht me...