fbpx

“Revolucioni shumëngjyrësh”: Prej sot numërojmë!

-

“Gjashtë qershori është data me rëndësi të madhe për të gjithë ne, dita kur ne mësuan për mizorinë, brutalitetin dhe për aftësinë e pushtetit që të fshehë vrasje të fëmijës – Martin Neshkovski”, kështu shkruhet në paralajmërimin e “Revolucionit Laraman” dhe të “#Protestoj”, për protestën e sotme.

Pritet që protesta e sotme të jetë me numër më të madh të qytetarëve.

“Deri më tani u dhanë mjaft kohë! Erdhi koha që t’i japim fund krizës! Ju bëjmë thirrje të gjithëve në ora 18:00 përpara PSP-së, ta lajmërojmë fundin e qeverisjes kriminele në Maqedoni. Të jemi të saktë, të jemi në numër dhe të jemi të zëshëm! Të gjithëve t’u tregojmë qartë dhe zëshëm atë se çfarë kërkojmë. Durimi i jonë kaloi!”, shkruhet në njoftimin e organizatorëve të protestuesve.

Nga lëvizjet civile “#Protestoj” dhe “Revolucioni Laraman” thonë se sot do ta deklarojnë një plan të pakompromisë për dalje nga kriza, me afate të cilat nuk mund të shtyhen.

“E vendosim linjën e kuqe! Nga sot numërojmë! Kriza mjaft zgjati! Të hënën, qytetarët do të tregojnë si do ta tejkalojmë! Nuk do të na shohin më prej më 18:00, por çdo ditë – gjithnjë më të fuqishëm. Nga 6 qershori asgjë nuk do të jetë e njëjtë!”, shkruhet në njoftimin e ngjarjes.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.