fbpx

PSP: Nga Regjistrimi qendror do të marrim dokumente edhe në ditët në vijim

-

Prokuroria Speciale (PSP) e Maqedonisë ka konfirmuar marrje dokumentacionesh mbrëmë në Regjistrin Qendror, pas sigurimit paraprak të urdhrit nga gjyqtari.

“Gjatë ditës së djeshme është vendosur bashkëpunim me Regjistrim Qendror dhe është dorëzuar dokumentacioni i kërkuar. Duke pasur parasysh se bëhet fjalë për dokumentacion voluminoz, ditët e ardhshëm do të merret i tërë dokumentacioni dhe për këtë do t’ju njoftojmë në kohë. Gjithashtu theksojmë se bashkëpunimi i vendosur me RQ do të vazhdoj edhe në të ardhmen” thuhet në njoftimin e PSP-së

PSP-ja njofton se do të merren dokumentacione shtesë nga Regjistri Qendror, duke theksuar se tash është vendosur bashkëpunim i rregullt me Regjistrin Qendror.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.