fbpx

Prokuroria publike: Është zbuluar punëtoria sekrete për falsifikimin e letërnjoftimeve

-

Prokuroria themelore publike – Shkup, ka njoftuar se gjatë të vepruarit në suazat e lëndës për falsifikimin e letërnjoftimeve, që i dorëzoi gazetari i “Fokus” Lubisha Arsiq, është gjetur punëtoria ku janë falsifikuar këto dokumente.

“Gjatë kryerjes së veprimeve hetimore, gjatë ditës së djeshme, me sukses është zhvilluar aksion me urdhër nga Prokurori publik, ku është gjetur punëtoria në të cilën janë përpunuar dokumentet e falsifikuara. Bëhet fjalë për material voluminoz, pajisje dhe aparaturë e cila është shfrytëzuar për përpunimin dhe falsifikimin e letërnjoftimeve si dhe dokumenteve tjera. Materiali është konfiskuar dhe është nisur hetim i mëtutjeshëm. Gjithashtu, janë arrestuar tre persona, por ka indikacione për përfshirje edhe të personave tjera për kryerjen e veprave penale” njoftojnë nga Prokuroria themelore publike.

Nga ky institucion thonë se me detaje do të dalin në ditët e ardhshëm.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.