fbpx

Zahir Beqiri Çaush dënohet me 2,5 vjet burg për falsifikim dokumentash

-

Zahir Beqiri-Çaush është dënuar me 2.5 vjet burg dhe gjobë financiare prej 123 mijë denarë, ndërsa vëllai i tij Imeri është dënuar me 1 vit burg dhe gjobë pre 61500 denarë në rastin “Letërnjoftime të falsfikuara”.

Për veprat penale, përpunim dhe furnizim të armëve të dytë morën vendime për lirim.

Vëllezërit Zahir dhe Imer Beqiri ngarkohen për falsifikim të letërnjoftimeve, pasaportave dhe përpunim si dhe furnizim të armëve.

Rasti në opinion njihet si “Fabrika për afera” që shkaktoi përplasje të mëdha në skenën politike.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.