fbpx

Konferenca e shtypit e Han anulohet për orën 20

-

Konferenca e shtypit e komisarit për zgjerim, Johanes Han që ishte caktuar për orën 18 e 30 minuta është anuluar për orën 20.

Siç parashihet, para info- qendrës së BE, deklaratë do të japin Han dhe treshja evropiane, Eduard Kukan, Ivo Uajgl dhe Riçard Houit.

Në rezidencën e BE-së, kryetarët e VMRO DPMNE dhe LSDM-së Nikolla Gruevski dhe Zoran Zaev të fundit iu bashkëngjitën liderëve të BDI-së Ali Ahmeti dhe PDSH-së, Menduh Thaçi.

Gjatë hyrjes në rezidencë, Ahmeti iu tha gazetarëve se sot “do të ketë marrëveshje”.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.