fbpx

Porosi nga “Hajde”: Nuk japim mbështetje pa rezervë për prokuroren

-

Platforma për politikë civile “Hajde” prej orës 18 para Kuvendit të RM-së filloi manifestimin për mbështetjen e prokurores speciale publike.

Prej atje thonë se qytetarët e R. së Maqedonisë janë plotësisht të përkushtuar në betejën për drejtësi, liri dhe demokraci e kjo duhet të jetë e qartë për prokuroren e re speciale.

“Detyrë do të vështirë do të ketë prokurorja e re speciale publike. Do të duhet të ballafaqohet me të gjitha kriminalitetet për të cilët dëgjuam në “bombat”. Ne si platformë civile nuk ofrojmë mbështetje pa rezervë, por vetëm nëse ka rezultate. Nëse ka obstruksione, presione ose dikush nuk e punon punën siç duhet në prokurorinë speciale publike, ne sërish do të rebelohemi. Prej kësaj varet e ardhmja e shtetit tonë” thonë nga “Hajde”.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.