fbpx
Tag: Tubim

tag: tubim

VMRO DPMNE nesër do të organizoj tubim të madh popullor

Partia në pushtet VMRO DPMNE nesër më ora 15 në qendrën sportive "Boris Trajkovski do të mbaj tubim të madh popullor, paralajmëroi Unioni i forcave të reja të VMRO DPMNE-së në faqen e tyre në Facebook. "VMRO DPMNE porosit se është koha për t'i vënë fund krizës politike. Është fundi për shkatërrimet, konfliktet, luajtjes me ndjenjat e njerëzve, fundi për...

Mjekët u grumbulluan në oborrin e Qendrës klinike

Qindra mjek u mblodhën në qendrën klinike në Nëna Terezë që ti japin mbështetje mjekut i cili para tre ditëve u plagos me armë zjarri në Klinikën për sëmundje degjistive, nga ana e një pacienti. Mjekët shprehën solidaritet me kolegun e tyre dhe kërkuan bashkëpunim më të madh me ministrinë e shëndetësisë-shkruan "Plusinfo". Nga Prokuroria publike dje për “Meta” deklaruan...

Porosi nga “Hajde”: Nuk japim mbështetje pa rezervë për prokuroren

Platforma për politikë civile “Hajde” prej orës 18 para Kuvendit të RM-së filloi manifestimin për mbështetjen e prokurores speciale publike. Prej atje thonë se qytetarët e R. së Maqedonisë janë plotësisht të përkushtuar në betejën për drejtësi, liri dhe demokraci e kjo duhet të jetë e qartë për prokuroren e re speciale. “Detyrë do të vështirë do të ketë prokurorja e...

 “Plenumi i shkollave të mesme” bën thirrje për tubim publik për 1 shtator

Thirrje deri tek të gjithë qytetarët për tubim publik në parkun e gazetarëve, përballë Ministrisë së arsimit më 1 shtator prej orës 18 dërguan anëtarët e “Plenumit të shkollave të mesme”. Nga Plenumi thonë se sërish kthehen për ta vazhduar betejën që e filluan vitin e kaluar. “Shpresojmë që Ministria e arsimit këtë herë do ta kuptojnë seriozitetin tonë dhe më...

Gruevski: Nuk ka tërheqje, nuk ka gjunjëzim, nuk ka dorëzim

Maqedonia është ekspozuar në sulm të fuqishëm. Heshtëm, por mjaft ishte, është koha që të përgjigjemi”, tha lideri i VMRO DPMNE dhe kryeministri i vendit, Nikolla Gruevski në tubimin e sotëm të madh në sheshin “Pela” në Shkup. “Tani ballafaqohemi me sfidën që të ballafaqohemi vetvetiu” tha Gruevski, i ndërprerë me duartrokitje. Sipas tij, “diktatura e pakicës politike, kjo është ajo...

Twitter reagimet: Sot pamë dëshirën për liri

Protesta "Qytetarët për Maqedoninë" i cili kaloi i qetë dhe pa incidente,  pati eufori nga prëdoruesit e tuiterit. Fotografi dhe informacione me citate nga fjalimet e pjesmarrësve u shpërndanë në kohë reale. Таман ќе си речеш ах колку убав народ живеел тука и утре ќе го видиш грдото лице на Македонија #протестирам #Доаѓаме #долувлада — kiki box (@box_kiki) May 17, 2015 Има...

Gruevski: Do ta ndryshojmë lokacionin e tubimit të hënën

Nuk do të lejojmë dhunë në protestën që do ta organizojmë, theksoi sot kryeministri Nikolla Gruevski në prezantimin e tij në televizionin Sitel. “Në bisedat në Klubin e deputetëve para disa ditëve, Nikolla Poposki  luti Zaevin nëse mundet të hënën, ata që planifikon t’i vendos nëpër tenda, disa orë të dislokohen, sepse ne atje e kemi planifikuar protestën, që të...

Tubime të qeta në 23 qytete për mbështetjen e forcave të sigurisë

  Tubime të qeta për mbështetje të policisë maqedonase janë paralajmëruar për sot në orën 19, në 23 qytete të Maqedonisë, me të cilat qytetarët duan t’i falënderojnë për heroizmin dhe profesionalizmin e policisë në mbrojtjen e shtetit. Nga ana tjetër, Lëvizja civile “Protestoj” organizon protesta çdo ditë, prej orës 18, para Qeverisë dhe kërkon qetësi, drejtësi, demokratizim të institucioneve dhe...

Tubimi popullor i VMRO DPMNE-së nesër zhvendoset në Ohër

VMRO DPMNE-ja qeveritare nesër prej orës 13, në qendrën sportive “Biljanini Izvori” në Ohër do të mbajë tubim popullor. Fjalim do të mbaj lideri i partisë dhe kryeministri, Nikolla Gruevski ndërsa masës do t’u drejtohen edhe disa zyrtar të partisë. Në tubim pritet të njoftohen qëndrimet e partisë për disa çështje dhe tema aktuale dhe për atë se cilat do...

Gruevski nga Prilepi: I dimë mangësitë, por një LSDM e këtillë s’është alternativa jonë

Kryetari i VMRO DPMNE-së dhe kryetari i vendit, Nikolla Gruevskit sot mbajti fjalim në tubimin popullor që kjo parti e organizoi në Prilep. Gruevski në fillim të fjalimit theksoi se kryetari Marjan Risteski në bashkëpunim me ministrin e transportit dhe lidhjeve, Mile Janakieski, ka punuar në mbi 400 projekte në këtë qytet. Para qytetarëve të tubuar bisedoi edhe për liderin...

Tubim i VMRO- DPMNE-s në Shtip: autobusët mbrritën, fluturaket ateruan

VMRO DPMNE sot në sallën e sportit në Shtip prej orës 13 do të mbaj tubim të madh popullor, si pjesë e karvanit të mbledhjes që partia në pushtet i organizon nëpër Maqedoni. Sipas praktikës së ushtruar, anëtarët dhe simpatizuesit ftohen me mesazhe ndërsa në takimet e partisë çdo pjesëmarrës ka marrë obligim që të sjell sa më shumë njerëz. Në...