fbpx

Arsimi dhe gjuha, temat për të cilat do të flitet në kampin para Qeverisë

-

Në “Kampin e lirisë” para Qeverisë, sot do të mbahen disa aktivitete që do të organizohen në suazat e festës së “Shën Kirilit dhe Metodit”.

Me këtë rast, prej orës 18.30 do të mbaj fjalim u.d drejtorja e Institutit të gjuhës maqedonase, Elena Jovanoska Grujovska, studentja iva Tufegiq dhe profesoresha, Vangelina Mojanovska.

Temat në të cilat do të diskutohen do të jenë në lidhje me arsimin dhe gjuhën maqedonase.

Deri më orën 15 do të ketë Pazar të hapur humanitar ndërsa më pas edhe punëtori artistike “Ngjyrat e lirisë” në organizim të OJQ-së “Civil”.

Sa i përket programit muzikor, nënkryetari i LSDM-së, Vanço Uzunov do të performoj si dixhej ndërsa më pas do të këndoj Beni.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.