fbpx

Marsh për mbështetje të refugjatëve në Shkup

-

Në qendër të Shkupit u organizua marsh për përkrahjen e refugjatëve, në të cilin mori pjeë edhe ambasadorja e Francës në vend, Lorens Oer. В

“Ngjarjet e mbrëmshme në Paris, të mos lidhen me refugjatët” apeluan sot, qytetarë dhe aktivistë të organizatave joqeveritare në Shkup. Në radhën e parë të marshit ishte edhe ambasadorja e Francës në Shkup, Lorens Oer, e cila, me lot në sy, nuk pranoi të japë deklaratë për mediat.

Marshi u organizua nga Komiteti i Helsinkit për të drejtat e njeriut, kurse aktivistët mbanin transparentët në të cilat shkruhej “Të gjithë kemi ardhur prej diku” dhe “Maqedonia vend i njerëzve human dhe solidarë”

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.