fbpx

Ku është zhdukur: Pse Gruevski katër ditë nuk është në publik?

-

Kryetari i VMRO DPMNE-së Nikolla Gruevski tanimë katër ditë nuk paraqitet në opinion pasi herën e fundit ishte parë të premten (19 shkurt 2016) në takim me biznesmenët në Lidhjen e odave ekonomike.

Ai në takim ishte me zv- kryeministrin Zoran Stavrevskin dhe Vlladimir Peshevskin, ministrin e transportit dhe lidhjeve, Vlado Misajlovski dhe zv- ministrin e bujqësisë, Vanço Kostadinovski.

Pas fjalimit zyrtar, Gruevski vazhdoi bisedën me biznesmenët me dyer të mbyllur, kur edhe është bërë fotografia e fundit e tij në publik.

Deri më sot nga Gruevski nuk ka asnjë gjurmë e as zë, madje edhe në promovimin e projekteve qeveritare. Për shembull, Gruevski anuloi dhënien e banesave sociale në Resnjë të hënën (22 shkurt) ndërsa mbrëmë në Sitel mori pjesë anëtari i komitetit ekzekutiv dhe ministri i shëndetësisë Nikolla Todorov.

Përgjigje se ku gjendet kreu i partisë kërkuam edhe nga zëdhënësi partiak Ivo Kotevski, por e gjithë kjo përfundoi pa sukses.

Ndryshe, më 24 janar të vitit, në konferencën vjetore të Unionit të grave të VMRO DPMNE-së në sallën “Jane Sandanski” në Shkup Gruevski u “kërcënua” se “deshëm apo jo do ta shohim më shumë në mesin e popullit”.

“Dëshironi apo jo, do të më shihni në mesin e popullit, bujqit, studentët, pensionistët” tha atëherë Gruevski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.