fbpx

Gruevski në Facebook: Zgjedhja e Xhaferit është akt diktatorial

-

Talat Xhaferi ky hyrë në kabinetin e kryetarit të Kuvendit me shkelje brutale të Kushtetutës, ligjit dhe Rregullores së Kuvendit dhe çdo gjë që në të ardhmen do të miratohej me pjesëmarrjen e tij, me nënshkrimin  tij do të jetë fryt i aktit diktatorial për emërimin e kryetarit të Kuvendit, ka shkruar sot në Facebook kreu i VMRO DPMNE-së, Nikola Gruevski.

“Në shoqëri demokratike, sundimi i shumicës nëse nuk bazohet në parimet e sundimit të së drejtës, në fakt paraqet dhe quhet “diktaturë”. Asnjë qeveri demokratike nuk guxon të zgjidhet me shkeljen e parimit të sundimit të së drejtës. Kjo prej fillimit paraqet diktaturë. Shumë qeveri diktatoriale janë pranuar nga sisteme demokratike, për këtë apo atë arsye. Kjo nuk do ta ndryshoj imazhin” ka shkruar Gruevskin në profilin e tij në Facebook.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.