fbpx

Gruevski në forum- biznes në Paris

-

Në forumin e biznesit të organizuar nga grupacioni “Maqedonia 2025” në Paris, do të merr pjesë kryeministri Nikolla Gruevski së bashku me ministrin pa resor i ngarkuar për investime të huaja, Goran Mickovski, ministrin e jashtëm Nikolla Poposki dhe drejtorin e Agjencisë së investimeve të huaja dhe promovimin e eksportit, Kliment Shekerovski.

Qëllimi është prezantimi i mundësive për investim dhe risive që ofrohen në Maqedoni si dhe lidhjen e sa më shumë bizneseve të suksesshme të menaxhuara nga sipërmarrës maqedonas dhe Evropës si dhe mundësive për ndikimin e tyre në zhvillimin e ekonomisë maqedonase.

Në forum parashihen tre panel- diskutime, ku fjalim do të mbajë kryeministri Gruevski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.