fbpx

Doda provokon sërish: FYROM-i është laborator për albanofobi, unë do të shkoj në Iliridë

-

Deputetja shqiptare Mesila Doda përmes profilit të saj në Facebook u përgjigj ndaj reagimit të LSDM-së lidhur me deklaratën e saj para disa ditëve në Dibër, ku ajo ka thënë se Maqedonia nuk ekziston, se është krahinë e vjetër shqiptare dhe quhet Iliridë.

“Po lexoj në media se FYROM-i ka kërkuar shpalljen time non-grata… Asnjë shqetësim… për mua është po aq i papranueshëm një shtet që nuk ka asnjë bazë ekzistence dhe të vetmen pikë të përbashkët të lloj-lloj etnie, e gjen vetëm në bashkëveprimin për dhunimin e të drejtave të bashkëkombasëve tanë. Kjo do të thotë që unë do pranoj të shkoj vetëm në Iliridë. FYROM është gjithaq non-grata për mua dhe ka pushuar së egzistuari si laborator albanofobie”.

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.