fbpx

Сончево време со температура до 26 Целзиусови степени

-

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура се движеше од 2 до 9 Целзиусови  степени, а дневната ќе изнесува меѓу 16 и 26 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 24 Целзиусови степени.

Во наредните денови ќе преовладува претежно стабилно и потопло време, со дневни температури кои речиси насекаде ќе надминуваат 20 степени.

В среда температурите ќе се движат од 19 до 25 Целзиусови степени, в четврток од 20 до 27, а в петок од 21 до 28 степени. За викендот температурите ќе бидат од 19 до 27 степени в сабота, односно од 18 до 24 степени в недела.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Последици од невремето: поплавени куќи и подруми, паднати дрва, уништени автомобили

По вчерашното невреме што ги зафати Скопје, Гостивар и Тетово околу 16.30 часот, од Центарот за управување со кризи (ЦУК), информираа дека на Единствениот повикувачки број за итни случаи...