fbpx

Скопската обиколница денеска ќе биде затворена

-

Затворена за сообраќај поради снимањето на францускиот филм „А фонд“, денеска, од 5 до 18 часот, ќе биде скопската обиколницата.

АМСМ потсетува и дека поради снимањето на филмот, најавено е дека до крајот на месецов обиколницата ќе биде затворена од 7 до 19 часот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

На вебинар за „сајбер чистка“ ќе дознаете како да се брише „дигиталната прашина“

Живееме во време кога да се одржува сајбер хигиена е исто како да се одржува лична хигиена. Taa мора редовно да се одржува, а веќе кога ќе премине во...