fbpx

Седум војници повредени при напад на бегалски камп во Либан

-

Најмалку седум либански војници се повредени кога пет бомбаши самоубијци нападнаа два сириски бегалски кампа во областа Арсал, во пограничното подрачје со Сирија, соопшти либанската војска.

Во соопштението се наведува дека шест екстремисти фрлиле рачна граната на патрола, пренесе „Ројтерс“.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Конгрес на СДСМ: Пендаровски едногласно избран за претседателски кандидат

Едногласно на 27-миот Конгрес, СДСМ го избра кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, соопшти лидерот на СДСМ, нарекувајќи го Пендаровски „вистинскиот претседател за сите граѓани и кандидат кој ги споделува...