fbpx

Пратеници и административци во Вилтон парк на конференција за ефикасен парламент

-

Претседателот на Собранието на Република Македонија,Талат Џафери и околу 30 претставници од сите политички партии застапени во Собранието, службите во Собранието, Парламентарниот институт и претставници на граѓанското општество, од утре до 16-ти февруари, ќе учествуваат на конференцијата „Градење на ефикасен и независен парламент на Република Македонија“ во Вилтон Парк, Велика Британија.

Од кабинетот на Џафери информираат дека конференцијата во организација на Британската Амбасада и „Вестминстер“ фондацијата за демократија.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Колапсот на Клинички ја прегоре Градска болница: 150 итни пациенти оперирани за 10 дена

Полни корпи со чаршави, кебиња и перници во ходникот на приземјето на Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“, попозната како „стара Градска болница“, сведочат за напливот на итни...