fbpx

Поради магла, намалена видливоста на патните правци кај Маврово и кај Крушево

-

Поради појава на магла, намалена е видливоста до 10 метри на патиштата кај Маврово, а во Крушево видливоста е од 50 до 60 метри, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

На сите останати патишта во земјата, сообраќајот се одвива без забрани, по, на места, влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од земјава.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

По одлуката за повисоки плати на УКИМ и професорите на останатите јавни универзитети бараат повисоки плати

Вработените во Универзитетот во Тетово денеска излегоа на протест поради непотпишувањето на Колективниот договор од страна на Собранието за зголемување на платите како на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“....