fbpx

Почина Би Би Кинг

-

На 89. година од животот, во Лас Вегас почина легендарниот блуз-гитарист Би Би Кинг, објави неговиот адвокат.

Гитаристот починал во својот дом, мирно, во сон, а неодамна беше во болница поради компликации предизвикани од дијабет.

Би Би Кинг беше роден во 1925 година во Мисури.

Македонската публика имаше прилика да го слушне легендарниот блуз-гитарист на „Скопски џез-фестивал“.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДУИ: Општина Тетово со милионски тендери ги наградила фирмите на семејството Бајрами, блиски со Движењето Беса

Општина Тетово со милионски тендери ги наградила фирмите на семејството Бајрами кои се блиски до раководството на оваа општина и на Движењето Беса. Ова беше реакцијата на Демократската унија...