fbpx

Неговата уникатност му донела соработка со Принц

-

Енди Меки, професор по гитара, во 2006 година, на „Јутјуб“ прикачил снимка на која со својата гитара ја свири песната „Drifting“ и не претпоставувал дека со тек на време ќе достигне голема популарност. Познатиот музичар Принц бил воодушевен од едноставниот стил на ова момче, па го повикал да присустувува на неколку негови настапи во Австралија.
Енди Меки се разликува од другите гитаристи што споделуваат снимки на „Јутјуб“ по неговиот едноставен стил на свирење. Тие што го слушаат имаат впечаток дека слушаат повеќе различни инструменти истовремено. Ваквиот стил на овој гитарист му донел милионски прегледи и голема популарност на социјалните мрежи, како и соработка со Принц.

Видеозаписот што го направи Енди Меки популарен:

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДУИ: Општина Тетово со милионски тендери ги наградила фирмите на семејството Бајрами, блиски со Движењето Беса

Општина Тетово со милионски тендери ги наградила фирмите на семејството Бајрами кои се блиски до раководството на оваа општина и на Движењето Беса. Ова беше реакцијата на Демократската унија...