fbpx

Нападната шумската полиција во Прилеп

-

Синоќа, околу 18 часот, во ромската населба Тризла во Прилеп, нападнати биле припадници на шумската полиција. Настанот се случил во близина на џамијата во изградба.

Еден од припадниците на шумската полиција е со потешки повреди, фрактура на черепот, а другите тројца се со полесни повреди по телото. Дрвокрадците успеале да го демолираат и возилото на шумската полиција.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

По одлуката за повисоки плати на УКИМ и професорите на останатите јавни универзитети бараат повисоки плати

Вработените во Универзитетот во Тетово денеска излегоа на протест поради непотпишувањето на Колективниот договор од страна на Собранието за зголемување на платите како на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“....