fbpx

Лишени од слобода неколку лица, меѓу кои и 65-годишна жена

-

СВР-Скопје, постапувајќи по судска наредба, го лиши од слобода лицето Али К. (35) од Скопје, кој се барал за издржување затворска казна во траење од 10 месеци за кражба. Истиот е спроведен во полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

СВР-Скопје постапувајќи по судска наредба ја лиши од слобода Санда Н. (65) од Скопје, која се барала за издржување затворска казна во траење од пет години за даночно затајување. Истата е спроведена во КПУ„Идризово“.

СВР-Скопје постапувајќи по судска наредба го лиши од слобода и лицето Бобан А. (28) од Скопје, кој се барал за издржување затворска казна во траење од осум месеци за измама. Истиот е спроведен во полициската Кисела Вода за понатамошна постапка.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Коалицијата ВЛЕН им зеде еден пратеник на ДУИ [инфографик]

Првичните неофицијални резултати од денешното прегласување на парламентарните избори на седум изборни места покажуваат дека ДУИ изгуби еден пратенички мандат, а коалицијата ВЛЕН (Вреди), доби еден пратеник плус во...