fbpx

„Луфтханза“ тврди дека авионот бил исправен, а падот е необјаснив

-

Директорот на „Луфтханза“, Карстен Шпор, денеска изјави дека авионот што вчера се урна бил технички беспрекорен, а несреќата ја опиша како необјаснива.

– За нас тоа е необјасниво. Авионот бил исправен, а двајцата пилоти искусни – рече Шпор на аеродромот во Франкфурт.

Поради несреќата, откажани се повеќе летови на „Џерманвингс“, пред сè, затоа што пилотите и членовите на екипажот одбиле да летаат со авионите „ербас“.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Лажна реклама за чај ги злоупотребува аналитичарот Петар Арсовки и доктор Драган Даниловски

Објавата шири морбидна лага дека починал политичкиот аналитичар Петар Арсовски, чијашто фотографија е злоупотребена. Кога ќе го отворите линкот за да ја дознаете вистината, тој ве води на страница...