fbpx

Лидерите на партиите на пауза, се договараат понатамошните чекори

-

Лидерите на политичките партии  излегоа на пауза за со своите тимови да разговараат околу досегашните ставови изложени на лидерската средба.

Моментално се надвор и сите лидери со своите работни групи разговараат околу досегашниот тек на состанокот.

На паузата на иста маса седнаа Али Ахмети и Мендух Тачи.

Паузата сè уште трае.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Колапсот на Клинички ја прегоре Градска болница: 150 итни пациенти оперирани за 10 дена

Полни корпи со чаршави, кебиња и перници во ходникот на приземјето на Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“, попозната како „стара Градска болница“, сведочат за напливот на итни...