fbpx

Комплексот кај Ректоратот на УКИМ утре без вода

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот па сè до завршување на санацијата на дефектот

-

Комплексот на општествени факултети на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (УКИМ) во Скопје утре од 9 часот наутро ќе остане без водоснабдување. За ова информираше Јавното претпријатие Водовод и канализација – Скопје.

Од таму велат дека причината за прекинот на водоснабдување е уличен дефект ф-150 мм на булеварот „Гоце Делчев“ во близина на Правниот факултет при УКИМ.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот па сè до завршување на санацијата на дефектот.

Во овој комплекс на УКИМ, покрај Правниот, се наоѓаат и Економскиот, Филолошкиот и Филозофскиот факултет.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Утре бесплатен влез во музеите и на локалитетите по повод Светскиот ден на спомениците и археолошките локалитети

Светскиот ден на спомениците и археолошките локалитети, 18 Април, утре ќе биде одбележан со бесплатен влез во сите национални установи од областа на заштитата на културното наследство, кои ќе...