fbpx

Девојче починало по удар од автомобил во Шуто Оризари

Во девојчето удрило патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 45- годишен скопјанец

-

Сообраќајна несреќа се случила вчера попладне на улицата „Метохиска“ во скопската населба Шуто Оризари. Според информациите на Министерството за внатрешни работи (МВР), вчера околу 13 часот и 45 минути било пријавено дека патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 45- годишниот Р.Н. од Скопје, удрило во малолетничка.

Во несреќата девојчето се здобила со тешки телесни повреди, а на пат кон болницата починала.

Од страна на лекар од болницата „Систина“ била констатирана смрт, велат од МВР, од каде додаваат дека екипа од СВР Скопје извршила увид на местото на несреќата.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Портокаловата фаза ги препоти граѓаните

Летото во државава започнува со прогласена портокалова фаза, температури над 30 степени Целзиусови и топла воздушна маса од југ која предизвикува сончево и натпросечно топло време за овој период...