fbpx

Денеска сончево, попладне облачно со дожд

-

Времето во Македонија во утринските и раните попладневни часови ќе биде сончево, а потоа ќе настапи наоблачување, на крајниот југ и југоисток од земјава со  локален дожд и ретка појава на грмежи.
Ќе дува умерен северен ветер, кој во горниот тек на Повардарието повремено ќе засилува.

Дневната температура ќе се движи од 13 до 20 Целзиусови степени. Во Скопје температурата ќе се искачи до 19 степени.

За утре се прогнозира променливо облачно време, во југоисточните делови со услови за локален дожд.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Шолц ги отфрли обвинувањата на Макрон: Испраќањето војници во Украина не е опција

Германскиот канцелар Олаф Шолц категорично ја отфрли можноста за испраќање копнени трупи на земјите од НАТО да се борат во Украина, пренесе германската агенција ДПА. Оваа можност претходно ја...