fbpx

Денеска сончево и топло време – викендов уште потопол

-

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се движи од шест до 13, додека дневната од 21 до 29 Целзиусови степени.

Во Скопје се очекува слично време со температура до 27 Целзиусови степени.

УВ-индексот ќе има вредност 8.

Метеоролозите најавуваат зголемување на температурите во следните три дена. Според прогнозите, живата на термометарот ќе се искачи до 30 Целзиусов степен.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Излезе играта „Senua’s Saga: Hellblade 2“

Излезе играта „Senua's Saga: Hellblade 2“, изработена од фирмата Ninja Theory. Во играта контролирате женски лик со проблеми со менталното здравје. Сенуа има свое алтер его што ја води...