fbpx

Дружбата и садењето во градината „Бостание“ е главна тема на новата епизода на „Шорткат“
(ВИДЕО)

Како функционира општествената градина „Бостание“ во Скопје и на кој начин младите може да се приклучат во заедничкото садење, дружба и едукација на ова место ќе биде главна тема во најновата епизода на емисијата за млади „Шорткат“

Главниот здравствен тим и познати музичари од Исланд испратија видео порака до сограѓаните

Неколку музичари од Исланд и тимот што ја предводи борбата против со Ковид-19 во Исланд се собраа да ги охрабрат своите сонародници да „патуваат...

Националната мрежа против насилство врз жените бара исклучок од санкции за жртвите на семејно насилство

Националната мрежа против насилство врз жените и семејното насилство достави барање до Владата со кое бараат да има исклучоци од санкции за жени жртви...

Студентите имаат четири дена да ги подигнат личните работи од студентските домови

Почнувајќи од денес, студентите ќе имаат четири дена да ги посетат студентските домови со цел да ги подигнат своите лични работи, информираше директорот на...

Факултетите ќе ги доставуваат потврдите за студенти до ФЗО

Од Универизтетското студентско собрание на УКИМ соопштуваат дека обврската за регулирање со потврдите за редовен студенти ќе ја преземат факулттетите. Тие во моментов ги...

Тивките херои во борбата против Ковид-19: Спасуваат животи со помош на 3Д принтери

Пораките се сменуваат од минута во минута: „Голема благодарност за визирите, ПЗУ Св. Пантелејмон!“, „Штотуку пристигнаа визирите во Институтот за медицина на трудот, голема...

Апликација ќе им кажува на епидемиолозите дали сте биле во контакт со заразен

Апликација која граѓаните ќе можат да ја симнат на своите смартфони, ќе им помогне на епидемиолозите да имаат увид ако сте биле во контакт...
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download micromax firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy course download free