fbpx

Брачен пар осомничен за убиство во Горно Оризаре

-

Велешката полиција поднела кривични пријави против жител на селото Горно Оризаре, осомничен дека кон крајот на март годинава, го убил својот соселанец Бајрам И.(33), соопшти полицијата.

Покрај осомничениот, кој според пријавата, се товари за кривично дело убиство, приведена е и неговата сопруга. Таа, според полицијата, е осомничена за помагање бидејќи знаела за убиството, но не пријавила.

Убиството беше откриено кон средината на април, кога беше пронајдено телото на Бајрам И., со прострелна рана во главата. Полицијата вчера по обезбеден судски налог, извршила претрес во куќа во Горно Оризаре, каде биле приведени повеќе лица, меѓу кои и осомничените.

Во истрагата, како што информираат од полицијата, било утврдено дека на 24 март, осомничениот во близина на бензинската пумпа на „Макпетрол“, на излезот од градот Велес, кај местото Штипско џаде, со пиштол, калибар 7,65 милиметри, го застрелал Бајрам И. во главата, а потоа побегнал.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Експанзијата на Елден Ринг најавена за 20 јуни, преднарачки може да се прават уште сега

Експанзијата на Елден Ринг „Shadow of the Erd Tree“ е најавена за 20 јуни, но преднарачки на Steam може да се прават уште сега. Ви ја препорачуваме основната верзија...