fbpx

Грчки студенти во посета на Македонија

-

Студенти од солунскиот факултет „Македонија“ утре доаѓаат во посета и на предавања во Скопје. Околу 70 студенти од отсекот за балкански студии на факултетот, ќе присуствуваат на предавања на Факултетот за етнологија на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“.
По предавањата е предвидена прошетка низ Скопје и посета на Музејот на македонската борба и жртвите од комунизмот.

Целта на посетата е подобро запознавање со Македонија како соседна држава. Како што дознаваме, ова е повеќегодишна практика и соработка која ја има солунскиот факултет за практично запознавање на студентите со целокупната состојба во најблискиот сосед на Грција.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download coolpad firmware
Premium WordPress Themes Download
free online course