fbpx

Бензините поскапуваат, а дизелот поевтинува

-

Малопродажната цена на „евросупер-95“ се зголемува за еден денар за еден литар и ќе изнесува 71,50 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика на денешната седница, на која ги утврди новите цени на нафтените деривати.

Малопродажните цени на „евродизел“ (Д-Е V) и на екстралесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалуваат за 0,50 денари за еден литар во однос на претходно утврдените цени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ЦУК: Спасен овчар и стотина негови овци, биле заглавени на остров на надојдената Црна Река

Центарот за управување со кризи соопшти дека е спасен овчар кој, заедно со неговите овци, ненадејно се нашол на речен остров, откако реката Црна надошла. „На Единствениот број за итни...