fbpx

Повеќе од 100 кандидати за гитарската работилница со Влатко Стефановски

-

Повеќе од 100 кандидати се пријавени за учество на гитарската работилница со Влатко Стефановски која, со поддршка на Министерството за култура, ќе се одржи од 24 до 26 јуни во Спомен-домот на Тоше Проески во Крушево.

Младите музичари ќе имаат можност три дена да работат со својот ментор, а резултатите од нивната заедничка работа ќе бидат презентирани на завршниот концерт, што ќе се одржи на платото пред Спомен-домот каде младите гитаристи ќе настапат заедно со Влатко Стефановски.

Почнувајќи од оваа година, секое лето во Крушево, во Спомен-домот на Тоше Проески, ќе се реализираат музички работилници за различни инструменти преку кои младите талентирани музичари ќе имаат можност да стекнат непроценливи искуства и знаења од македонските најреномирани уметници и ѕвезди.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ВМРО-ДПМНЕ денеска официјално ќе го промовира својот кандидат за претседател на државата

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ на конвенција денеска официјално ќе го промовира својот кандидат за претседател на државата. На конвенцијата се очекува поддршка да добие единствениот кандидат кој се пријави...