This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Mon May 21 12:43:01 2018 / +0000 GMT

Девет деца се повредени во сообраќајна несреќа во Романија
Mинибус што превезувал ученици во југозападниот дел на Романија излетал од патот, при што најмалку девет деца се повредени, јавуваат романските медиуми.

Повредените деца биле пренесени во болница и сè уште нема информации за нивната здравствена состојба. Во моментот на несреќата во минибусот се наоѓале 18 деца.

Возачот во полиција изјавил дека поради премореност изгубил контрола над возилото и излетал од патот.
Post date: 2017-03-20 11:09:57
Post date GMT: 2017-03-20 10:09:57
Post modified date: 2017-03-20 11:09:57
Post modified date GMT: 2017-03-20 10:09:57
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com