fbpx

Заев ќе се консултира со граѓанските организации за реформите

-

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во 12 часот ќе одржи консултации со граѓанското општество на тема „Кои треба да бидат итните реформи што новата влада ќе ги преземе во првите шест месеци?“.

„Ве известуваме дека денеска, во 12 часот, во Музеј на Град Скопје (стара Железничка) ќе се одржи трибина – консултација со граѓанско општество на тема: „Кои треба да бидат итните реформи што новата влада ќе ги преземе во првите шест месеци?“. Трибината е во организација на кабинетот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, кој ќе се обрати на оваа трибина заедно со претставници од граѓанското општество“, информираат од СДСМ.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

По одлуката за повисоки плати на УКИМ и професорите на останатите јавни универзитети бараат повисоки плати

Вработените во Универзитетот во Тетово денеска излегоа на протест поради непотпишувањето на Колективниот договор од страна на Собранието за зголемување на платите како на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“....